Jaworzyna Krynicka- obowiązkowy punkt programu

Jaworzyna Krynicka to szczyt w dolinie Czarnego Potoku o wysokości 1114 m. n. p.m. Obowiązkowy punkt programu podczas wizyty w Beskidzie Sądeckim. Fajną atrakcją będzie z pewnością wjazd kolejką gondolową na jej szczyt.  Czas przejazdu to ok 7 min, to najdłuższa i najbardziej nowoczesna kolejka tego typu w Polsce. Wokół znajdziemy także trasy narciarskie, rowerowe i piesze. Kolej czynna jest codziennie od 9.00 do 18.00. Na szczycie czeka nas kilka sympatycznych knajpek i piękne widoki na Beskid, Gorce, a nawet przy dobrej widoczności na Tatry.

 

DSC_9070 (Kopiowanie)

DSC_9082 (Kopiowanie) DSC_9071 (Kopiowanie)DSC_9077 (Kopiowanie) DSC_9075 (Kopiowanie)

Nieświadomie w czasie naszej wycieczki na Jaworzynę trafiliśmy na niesamowite wydarzenie, a mianowicie Spartan Race. Było co podziwiać 🙂 Jest to najpopularniejszy bieg z przeszkodami na świecie, oparty na treningach amerykańskiej marynarki wojennej, przeprowadzany w ekstremalnie ciężkich warunkach. Ten w Krynicy miał długość 12 km, a do pokonania było 20 przeszkód.DSC_9085 (Kopiowanie)

Z górnej stacji kolejki zeszliśmy sobie jeszcze ok 700 m zielonym szlakiem do schroniska. Obok niego znajduje się również figura Jana Pawła II i stare schronisko (obecnie Muzeum PTTK).DSC_9054 (Kopiowanie)DSC_9068 (Kopiowanie) DSC_9067 (Kopiowanie) DSC_9066 (Kopiowanie) DSC_9061 (Kopiowanie)

Na Jaworzynę można oczywiście również wejść. Prowadzą na nią 2 szlaki z Krynicy: czerwony i zielony. Czas przejścia to ok 2-3 h.

Ze względu na ogromną chęć Kacpra na przejażdżkę kolejką my wybraliśmy inną opcję, troszkę krótszą i zdecydowanie łatwiejszą 🙂 Po zjechaniu na dolną stację w Czarnym Potoku przeszliśmy szlakiem zielonym do centrum Krynicy przez Przełęcz Krzyżową. Mimo początkowo trochę męczącego podejścia to naprawdę bardzo przyjemna trasa. Zajęła nam ok 1 godzinki.20150801_142211 (Kopiowanie)

Kategorie: AKTUALNOŚCI, BESKID SĄDECKI | Tagi: , , , , | 2 komentarzy

Nawigacja wpisu

2 thoughts on “Jaworzyna Krynicka- obowiązkowy punkt programu

  1. Pingback: Krynica-Zdrój - pełna atrakcji dla dzieci - dzieciakinapokład

  2. Oj zdecydowanie! Byłam, polecam, tylko trzeba uważać na muchy w lesie, jak chce się iść:) ja przeżyłam koszmar, praktycznie wbiegłam na Jaworzynę bo muchy nie dawały żyć, ale i tak było suupper:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Copyright by DzieciakiNaPoklad.pl