Muzeum Transportu w Lucernie – SZWAJCARIA

Raj dla każdego chłopca małego i dużego ale nie tylko. Myślę, że dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się motoryzacją i dla wszystkich ciekawych świata. Muzeum Transportu w Lucernie jest najczęściej odwiedzanym muzeum w Szwajcarii i najbardziej urozmaiconym w Europie.DSC_5737 (Kopiowanie)

Muzeum otwarte jest:

od 28.III do 30.X – w godz 10.00- 18.00

od 31.X do 26.III – w godz 10.00 – 17.00

Bilety wstępu to koszt 30CHF – dorośli, 15 CHF – dzieci, bezpłatnie do dzieci 6 roku życia.

Muzeum zajmuje dość spory obszar i obejmuje kilka budynków. Można tu zobaczyć pokaźną wystawę pociągów, samochodów, statków, kolejek górskich i samolotów. Ciekawostką jest Swissarena czyli olbrzymia mapa kraju. Ale to nie wszystko, na miejscu znajdziecie również planetarium oraz jedyne w kraju kino Imax.

Pierwszy budynek muzeum to hala z pociągami, parowozami i lokomotywami. Do części pojazdów można wejść, i zajrzeć do środka. Dla dzieci przygotowano natomiast długi tor, na którym można stworzyć swój własny pociąg.DSC_5762 (Kopiowanie)DSC_5751 (Kopiowanie)DSC_5755 (Kopiowanie)

Drugą halę zajmują samochody, pod ścianą, na piętrowym parkingu ustawiono liczne ich modele. Samemu można wybrać ten konkretny i obejrzeć go z bliska. Specjalny podnośnik dowozi go wtedy na środek hali, a lektor opisuje go w krótkiej prezentacji. W sali znajdziecie także różne interaktywne dodatki, testy dla kierowców i oczywiście niewielki tor z samochodzikami dla małych chłopcówDSC_5767 (Kopiowanie)

DSC_5769Trzeci budynek natomiast to miejsce poświęcone żegludze i kolejom linowym, no i ostatni poświęcony lotnictwu.  Wszystko można dotknąć i dokładnie obejrzeć.DSC_5784DSC_5779

Pomiędzy muzealnymi budynkami stoi natomiast szereg sportowych samochodów, statek i samolot. Dla dzieci przygotowano natomiast olbrzymi plac budowy, gdzie można obsłużyć kilka maszyn budowlanych i minipociąg.DSC_5791 (Kopiowanie)
DSC_5797 (Kopiowanie)
DSC_5801 (Kopiowanie)
DSC_5814 (Kopiowanie)


Kategorie: AKTUALNOŚCI, ATRAKCJE DLA DZIECI, EUROPA, SZWAJCARIA | Tagi: , , , , , , , , , , , , , | Skomentuj

Nawigacja wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Copyright by DzieciakiNaPoklad.pl