Portugalia, Gibratlar, Hiszpania – 2012

To była długo planowana i bardzo przemyślana wyprawa. Bilety kupione, noclegi zarezerwowane, auto również, przewodnik przestudiowany kilka razy, walizki spakowane. Wrzesień 2012- lecimy, Warszawa-Lizbona! Mały stresik jest, mamy jedną przesiadkę w Paryżu. Jak nasz żywiołowy Kacper zniesie lot, czy nie rozniesie samolotu i nie zdenerwuje wszystkich pasażerów dookoła? Oby nie! Zamierzamy przejechać południe Portugalii ( wybrzeże Algarve), hiszpańską Andaluzję i Gibraltar.

Tak jak rok wcześniej wyruszamy  do Raszyna, tam nocleg i na następny dzień w drogę. Samochód zostawiamy na parkingu i busikiem dostajemy się na lotnisko. Lecimy liniami AirFrance. Pierwszy etap Warszawa-Paryż przebiega sprawnie, Kacper zasypia. DSC_3485 (Kopiowanie)W Paryżu czeka nas kilku godzinna przerwa, czas na spożytkowanie energii syna. Potem lot Paryż- Lizbona. Niesamowity plus latania z dzieckiem – wszędzie jesteśmy załatwiani poza kolejnością 🙂 W kolejce do odprawy otwiera się tajemnicza bramka i hop lądujemy przed taśmą, do samolotu jesteśmy proszeni jako pierwsi. Wszyscy się uśmiechają, a Kacper czaruje 🙂 Żyć, nie umierać!

Cała wyprawa podzieliłam na 3 części:

Portugalia – czytaj dalej

– Gibraltar – mała Anglia nad Morzem Śródziemnym – czytaj dalej

Hiszpania – południowe wybrzeże- czytaj dalej

Podsumowanie:

– Przejechaliśmy ok 2125 km.

– Podczas 2-tygodniowego pobytu mieszkaliśmy: w kamienicy, hotelu, hostelu, ośrodku i aparthotelu. Miejsce noclegowe zmienialiśmy 6 razy.

Było cudownie! 🙂

 

    Kategorie: PODRÓŻE-w składzie 2+1, POŁUDNIE PŁW IBERYJSKIEGO 2012, RELACJE Z PODRÓŻY | Tagi: , , , , | Skomentuj

    Nawigacja wpisu

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    © Copyright by DzieciakiNaPoklad.pl