Kolejny punkt naszej wyprawy to wybrzeże Algarve. Naszym zdaniem to najpiękniejsze miejsce na mapie Portugalii.

Plaże są wspaniałe, szerokie i piaszczyste, w tym okresie nie przepełnione . Jesteśmy zauroczeni. Cały pierwszy dzień spędzamy na plażach Praia da Rocha i Praia do Vau.

Mieszkamy w Portimao i to stąd będziemy zwiedzać całą okolicę.

Co udało nam się zobaczyć na wybrzeżu Algarve?

    Lagos i Przylądek Miłosierdzia

Ponta da Piedale czyli Przylądek Miłosierdzia to największa atrakcja turystyczna Portugalii.  Występują tam formacje skalne typu klifowego, dochodzące do 20 m wysokości, a pomiędzy nimi wciśnięte są maleńkie plaże. Dostać się tam można na 2 sposoby: od strony lądu i od strony wody. My wybieramy tę pierwszą opcję, stromymi schodami wykutymi w zboczu schodzimy w dół. Widoki zapierają dech w piersiach. Na dole stacjonują małe łódki, którymi można wybrać się na wycieczkę i obejrzeć wszystko z bliska, a nawet wpłynąć do kilku grot.

Wstępujemy również do tętniącego życiem miasteczka Lagos.

   Cabo da Sao Vincente

To najbardziej na płd-zach wysunięty skrawek Europy. Położony jest ok 6 km na zachód od miasteczka Sagres. Starożytni wierzyli, że kończy się tu świat. Sam kraniec przylądka nie jest dostępny dla turystów, stoi tam kilka zabudowań, m.in najmocniejsza w Europie latarnia morska. Bezsprzeczną atrakcją są tu widoki. Urwiska na dużej odległości nie są zabezpieczone, dlatego naprawdę trzeba uważać. Przestrogą jest niewielka tablica upamiętniająca śmierć młodego Niemca w 2001 rok.

Na wybrzeżu Algarve spędziliśmy raptem kilka dni, niewiele, pewnie sporo fajnych miejsc przeoczyliśmy. To co zobaczyliśmy jednak wystarczyło, żeby zakochać się w tym skrawku Europy na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.