AKTUALNOŚCI, LUBELSKIE, POLSKA

Lumina Park Lublin – nowa atrakcja w lubelskim

Lumina Park to nowa atrakcja, która od 5 listopada pojawiła się na mapie Lublina.

Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć, bo uwielbiamy takie miejsca. Powiem Wam szczerze, nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak zjawiskowo.

Park Iluminacji znajdziecie w Ogrodzie Botanicznym UMCS przy ul. Willowej. Będzie on otwierany codziennie tuż po zmroku, a zamykany o godzinie 21.00. Pamiętajcie, że ostatnie wejście jest o godzinie 20.00. Park będzie działał aż do 14 lutego 2022 roku.

Tematem przewodnim tej multimedialnej wystawy będzie podróż dookoła świata.

Zaraz przy wejściu dostaniecie do ręki mapę. Zerknijcie także na jej drugą stronę bo tam dla dzieciaków przygotowano specjalne zadania.

Lumina Park Lublin
Fot pochodzi ze strony Lumina Park

Cały Lumina Park podzielony jest na kilka krain. Swoją przygodę rozpoczniecie od Krainy Snu. Następnie odbędziecie podróż przez Chile, USA, Meksyk, Japonię, Chiny, Rosję, Szkocję i Bałkany. Każdej krainie towarzyszy inna muzyka i charakterystyczne dla danego regionu świecące eksponaty, a także roślinność. Podczas spaceru dobrze wszystko oglądajcie i czytajcie wszelkie umieszczone w parku ciekawostki. Podpowiem Wam, że te informacje przydadzą się do rozwiązania wyżej wspomnianych zagadek.

Nie będę Wam za dużo zdradzać ale zerknijcie na zdjęcia. Myślę, że będą dla Was wystarczającą zachętą.

Lumina Park Lublin
Lumina Park Lublin
Lumina Park Lublin
Lumina Park Lublin
Lumina Park Lublin
Lumina Park Lublin
Lumina Park

Bilety do parku można kupić bezpośrednio w kasie Ogrodu Botanicznego oraz na stronie Lumina Park.

Cennik przedstawia się następująco:

Poniedziałek – czwartek:

Bilet ulgowy* – 20 zł 
Bilet normalny – 23 zł 
Bilet rodzinny** = 79 zł

Piątek-niedziela:

Bilet ulgowy* – 23 zł 
Bilet normalny – 26 zł 
Bilet rodzinny** – 89 zł

*Bilet ulgowy: uczniowie, studenci (do 26 roku życia), emeryci, renciści, osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie.

**Bilet rodzinny: wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zdążyliśmy się zorientować, że podobne parki znajdują się również w Poznaniu, Bydgoszczy i Wrocławiu, a każdy z nich prezentuje inną tematykę. Byliście może w którymś z nich? Jak Wam się podobało?

Nam bardzo to miejsce przypadło do gustu. Myślę, że wybierzemy się tutaj jeszcze raz, ale poczekamy na prawdziwą zimową scenerię. Z pewnością będzie wtedy jeszcze piękniej.

Leave a Reply