AKTUALNOŚCI, MAZOWIECKIE, POLSKA

Muzeum Życia w PRL – warszawska atrakcja

Muzeum Życia w PRL to moim zdaniem jedna z fajniejszych atrakcji na mapie miasta Warszawy. I nie sądziłam, że wzbudzi w nas, dzieciach z lat 80-tych tyle emocji, bo przecież jak przez mgłę pamiętamy tamte czasy. Zdaliśmy sobie jednak sprawę, oglądając wszystkie muzealne eksponaty, że te wczesne lata naszego dzieciństwa wspominamy z wielkim rozrzewnieniem.

Można by stwierdzić, że to muzeum wyłącznie dla osób, które bardzo dobrze pamiętają czasy PRL-u. Nic bardziej mylnego. My mieliśmy przez moment małą obawę czy nasze dzieciaki to zainteresuje, okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. To miejsce bardzo przypadło im do gustu, spowodowało lawinę pytań i wielkie zdziwienie. Naprawdę tak kiedyś wyglądały domy, restauracje, ulice itd ??

Muzeum Życia w PRL mieści się w Warszawie, w Śródmieściu, przy ulicy Pięknej.

Nie jest bardzo duże, choć znalazło się tam kilka ciekawych pomieszczeń. Jest kompletne mieszkanie z charakterystycznym wyposażeniem. Znajdziecie tam pralkę Franię, rozkładaną wersalkę, meblościankę, dziecięcy pokój z półkotapczanem czy PRL-owską kuchnię.

Jest kino z tamtych lat, cała masa sprzętów tj : adapter, suszarka, odkurzacze, maszyna do szycie Łucznik, maszyna do pisania, cała zastawa kuchenna i mnóstwo spożywczych produktów.

Jest ulica z Fiatem 126 p, budką telefoniczną i saturatorem do wody sodowej, no i mój dziecięcy wózek. W takim właśnie jeździłam jako niemowlak. 😉 Długo leżał u dziadków na strychu, później już go niestety nie znalazłam.

Możecie pooglądać ówczesną modę uliczną, wejść do sklepu mięsnego, a nawet do baru mlecznego i napić się tam pysznej oranżady.

Na końcu znajduje się sala przedszkolna i autentycznie nasze książki i zabawki z dziecięcych lat. Aż łezka się w oku kręci. Pamiętacie tą wagę i szafkę z lekami u pani pielęgniarki? 🙂

Oczywiście w muzeum znajdziecie również mnóstwo informacji na temat historii tamtych czasów.

Wybierzcie się koniecznie, dla Was to będzie sentymentalna podróż, a dla Waszych dzieci możliwość zobaczenia jak żyli ich rodzice i dziadkowie. Pojawią się pytania i okazja, żeby trochę opowiedzieć im o tamtej rzeczywistości.

Muzeum działa codziennie:

poniedziałek – czwartek 10.00 – 18.00

piątek 12.00 – 20.00

sobota – niedziela 10.00 – 18.00

Po więcej informacji odsyłam Was na stronę KLIK. Przy muzeum działa również mały sklepik, w którym możecie zaopatrzyć się w pamiątki, czy gumy TURBO.

Powiązane wpisy

Leave a Reply