AKTUALNOŚCI, NIEZBĘDNIK PODRÓŻNIKA

Najlepsze gry dla całej rodziny – nasze TOP 15

Uwielbiamy przeróżne gry, zarówno te planszowe, karciane, jak i zręcznościowe. Mamy ich całkiem pokaźną kolekcję. Część z nich idealnie nadaje się na zapakowanie w plecak, inne głównie ze względu na swoje rozmiary użytkujemy raczej w domu. Chociaż powiem szczerze, kiedy wybieramy się gdzieś samochodem potrafimy zabrać ze sobą i te pokaźne pudła. Szczególnie wtedy gdy prognozy pogody są niezbyt optymistyczne.

Zaprezentujemy Wam dzisiaj nasze ulubione gry, które idealnie nadają się w podróż oraz te, które chętnie wykorzystujemy stacjonarnie. Część z nich jest bardzo popularna zarówno w Polsce jak i poza nią, część to nasze lokalne rodzime produkty. Pewnie większość z nich znacie doskonale, być może o niektórych nie słyszeliście.

Ten ranking stworzyły nasze dzieci i kolejność gier zależała tylko i wyłącznie od nich.

Oto lista najlepszych rodzinnych gier według naszych dzieciaków:

DIXIT

To nasz numer 1, ta najbardziej lubiana i najczęściej używana. To gra, która przede wszystkim rozwija wyobraźnię, jest też przepięknie zilustrowana. Gra rekomendowana jest dla dzieci powyżej 8 lat, ale nasza 5-latka radzi sobie z nią znakomicie, a jej skojarzenia zaskakują nas wszystkich bardzo mocno.

gry rodzinne - dixit

MONOPOLY

Kolejna pozycja to Monopoly, gra znana od bardzo dawna na całym świecie. Sami przecież graliśmy jako małe dzieciaki w jej polską wersję czyli Eurobiznes. Nasze pociechy również zapałały do niej wielką miłością. Ciekawe dlaczego? Przez rządzę pieniądzą :)? Gra uczy zarządzania, handlu i oczywiście sprytu.

gry rodzinne-monopoly

PYTAKI

To gra typowo rodzinna, stworzona przez naszych rodaków. Wspaniale integruje i pozwala lepiej się poznać, a przede wszystkim uczy wyrażania swoich myśli i emocji. Byliśmy bardzo zaskoczeni, że dzieciaki umieściły ją tak wysoko w swoim rankingu. Bardzo ją lubią, a my rodzice możemy usłyszeć dzięki niej wiele cennych opinii o nas samych. 😉

gry rodzinne - pytaki

5 SEKUND

Gra od Trefla, od 8 roku życia ale i te młodsze dzieciaki z małą pomocą będą się przy niej świetnie bawić. Gra wymaga szybkiego myślenia i pomysłowości, a pytania potrafią mocno zaskoczyć nawet dorosłych ;).

gry rodzinne -5 sekund

MISTAKOS

Kolejna propozycja od Trefla i kolejny hit. Gra typowo zręcznościowa, uczy cierpliwości i precyzji. Najlepiej odnajduje się w niej nasza 5 letnia Oliwka.

gry rodzinne - mistakos

DZIECIAKI KONTRA RODZICE

Kolejny polski produkt, niedrogi i rewelacyjny w swojej prostocie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie bo serie różnią się tematyką i poziomem trudności. Dzieci pytają, rodzice odpowiadają, rodzice pytają, dzieci odpowiadają. Dla nas idealna w podróż, ze względu na małe rozmiary.

gry rodzinne - dzieciaki kontra rodzice

SUPER FARMER

Chcesz zostać super hodowcą? Wystarczą ci dwie kostki, plansza i zwierzaki. Zbierasz i wymieniasz. Uważaj bo na twoje hodowle polują wilki i lisy. Pilnuj swojego stada. Jednym słowem – gra idealna dla wszystkich.

SCRABBLE

Scrabble znają wszyscy, to kultowa gra dla całej rodziny. Jedyny wymóg – umiejętność czytania, więc małe dzieciaki tu nie poszaleją. Dawno temu kupiliśmy ją w wersji deluxe, z kręcącą się tarczą i jesteśmy z niej mega zadowoleni.

JUNGLE SPEED

Jungle speed to nasza ulubiona pozycja do plecaka. Mały woreczek z kartami i totem zabierzecie wszędzie. Gra uczy spostrzegawczości, szybkości i sprytu.

gry rodzinne - jungle speed

JENGA

Gra od Hasbro, to takie trochę bierki w innym wydaniu. Budujesz i wyjmujesz, tak żeby nie doprowadzić do budowlanej katastrofy. Świetna zabawa.

gry rodzinne - jenga

KARTY GRABOWSKIEGO

Karty Grabowskiego to pomysł nauczyciela matematyki Andrzeja Grabowskiego. Do każdej serii dołączono książkę z mnóstwem propozycji gier logicznych i matematycznych. Idealnie rozwijają i uczą, stworzone specjalnie dla dzieciaków. My bawimy się przy niej doskonale, a i chętnie zabieramy do walizki.

BALONIKI

To gra zupełnie inna niż wszystkie. Nie chodzi w niej bowiem o współzawodnictwo, chodzi o współpracę. Doprowadź wspólnymi siłami wszystkie balony do mety i pokonaj ciemną chmurkę.

KIM JESTEM

Ta propozycja chyba również znana przez większość z Was. Nakładasz opaskę i odgadujesz. Proste, a zabawy przy tym całe mnóstwo.

PĘDZĄCE ŻÓŁWIE

Żółwie pędzą ile mają sił w nogach do liści sałaty, wdrapując się po drodze na swoich współtowarzyszy. Fajna gra, idealna dla tych najmłodszych graczy, rekomendowana już od 5 roku życia.

To by było na tyle, właśnie poznaliście nasze TOP 15, nasze ulubione gry planszowe, w które gramy najczęściej i najchętniej.

A Wy? Gracie w gry razem ze swoimi dzieciakami??

Leave a Reply