AKTUALNOŚCI, NIEZBĘDNIK PODRÓŻNIKA

Nasze ulubione książki podróżnicze dla dzieci.

W tym wpisie chcielibyśmy przedstawić Wam te nasze ulubione, najczęściej czytane i najbardziej przez nas polecane książki podróżnicze dla dzieci.

Nasze dzieciaki posiadają całkiem fajną literacką kolekcję. Bardzo chcielibyśmy, aby czytanie weszło im w krew, więc staramy się podrzucać im ciekawe tytuły. Dość liczną grupę stanowią książki podróżnicze, częściowo zakupione przez nas samych, cześciowo uzyskane w formie prezentów od dziadków, wujków, cioć, Mikołajów i tym podobnych.

Oto lista naszych ulubionych książek podróżniczych dla dzieci:

MAPY

MIZIELIŃSKICH

To chyba nasza najlepsza pozycja. My posiadamy limitowaną wersję pomarańczową, wydaną specjalnie z okazji 10 lecia wydawnictwa Dwie Siostry. Zawiera 67 map z 58 krajów i 6 kontynentów. Pięknie zilustrowane, obrazkowe mapy zabierają nas we wspaniałą podróż dookoła świata. Jestem pod wrażeniem ich dokładności, są przecież niezwykle szczegółowe, z ogromną ilością bardzo cennych informacji. Nasze ulubione mapy to ta z Gruzji, którą kochamy ponad wszystko oraz Finlandii, oczywiście ze względu na obecność św Mikołaja.

Książki podróżnicze - mapy

BOLEK I LOLEK

ZWIEDZAJĄ

POLSKĘ

Książka autorstwa Zuzanny Kiełbasińskiej opowiadająca przygody słynnych bohaterów Bolka i Lolka. Chłopcy szukając Smoka Wawelskiego odwiedzają największe atrakcje Polski. Swoją podróż rozpoczynają w Krakowie, kolejno udając się do Wieliczki, Katowic oraz Bielsko- Białej. Zwiedzają zamek w Mosznej, Kaplicę czaszek w Kudowie, Wrocław, Częstochowę, Krynicę-Zdrój, a także Łańcut. Jadą pod dąb Bartek, na Czartowe Pole, a nawet do naszego Lublina. Następne punkty na ich mapie to: Kazimierz Dolny, Góra Grabarka, Puszcza Białowieska, Kruszyniany, Warszawa, Żelazowa Wola, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Biskupin, Mazury, Malbork, Kaszuby, Krzywy las, Gdańsk, Bałtyk, a także Tatry. Czy znajdą w końcu smoka? Koniecznie przeczytajcie do końca.

Książki podróżnicze - Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

NELA MAŁA

REPORTERKA

Cała seria książek Neli to chyba w tym momencie już kilkanaście pozycji. My osobiście posiadamy pierwsze tytuły w ilości sztuk czterech. Nelę chyba wszyscy znają i nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Aktualnie kilkunastoletnia już dziewczynka podróżuje z rodzicami od najmłodszych lat i spisuje swoje przygody w kolejnych książkach. Napisane prostym, dziecięcym językiem powieści nasze maluchy polubiły od samego początku. Świetnym pomysłem okazały się także umieszczone w rozdziałach kody QR, których użycie powoduje przekierowanie do konkretnych filmów.

Książki podróżnicze - Nela mała reporterka

DZIENNIK

ŁOWCY

PRZYGÓD –

BORNEO

Kolejna propozycja od małoletniego pisarza, tym razem chłopca o imieniu Szymon. Opowiada o swoich niezwykłych, a niekiedy bardzo ekstremalnych perypetiach podczas podróży na wyspę Borneo. Książka zawiera również mnóstwo ciekawych wskazówek i rad dla prawdziwych traperów. Myślę, że ten chłopiec niejednemu małolatowi bardzo zaimponuje. W sprzedaży pojawiły się kolejne pozycje Szymona, tym razem o Etiopii i Madagaskarze. My ich jeszcze nie mamy.

Książki podróżnicze

AFRYKA KAZIKA

To książka podróżnicza w każdym calu, napisana przez Łukasza Wierzbickiego opowiada historię Kazimierza Nowaka, podróżnika, który w latach 30 XX wieku przejechał na rowerze cały afrykański ląd. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, napisana jest lekko i ciekawie. Czasem zabawne, a momentami mrożące krew w żyłach przygody z pewnością zainteresują Wasze dzieciaki. My “łyknęliśmy” ją całą bardzo szybko. Do książki dołączona jest również mapa z całą trasą Kazika.

Książki podróżnicze - Afryka Kazika

DOOKOŁA

ŚWIATA

Książka “Dookoła świata” to tak naprawdę wiersze – rymowanki o największych atrakcjach całego świata ze wszystkich kontynentów. W sposób ciekawy i żartobliwy, a także łatwo wpadający w ucho dowiadujemy się najważniejszych informacji. I tak przeczytacie tu m.in o Saharze, egipskich piramidach, Laponii, Barcelonie, Rzymie, Amazonii, Jordanii, Pekinie i wielu innych miejscach.

ZAKĄTKI

To propozycja dla najmłodszych dzieciaków. Przedstawia 20 mieszkańców z różnych zakątków świata, ich tradycyjne domy i stroje. Świetna w swojej prostocie, pięknie zilustrowana i kolorowa.

Książki podróżnicze - Zakątki

WIELKA PODRÓŻ

LULIE

To jedna z tych niezwykłych i wyjątkowych pozycji, nie nazwałabym jej typową książką podróżniczą. Można by się nawet pokusić o opinię, że ma charakter lekko filozoficzny. To książka, która towarzyszyła Jasiowi Meli podczas jego wyprawy, została natomiast wydana przez fundację Marka Kamińskiego. To przetłumaczona na język polski japońska baśń, którą czytała przed snem swojej córce księżna Hisako Takamado. Opowiada historię góry lodowej Lulie, która udaje się w podróż życia aby spełnić swoje marzenia. Wyrusza w bardzo niebezpieczną wyprawę z Bieguna Północnego na Biegun Południowy. To opowiadanie o dążeniu do celu, wytrwałości i zdobywaniu niemożliwego.

LONDYN

Z

PADDINGTONEM

Można śmiało powiedzieć, że “Londyn z Paddingtonem” to swojego rodzaju przewodnik dla dzieci. Miś oprowadzi Was po największych atrakcjach Londynu, opowie o Big Benie, Hyde Parku, Trafalgar Square i wielu, wielu innych, zabierze do londyńskich muzeów, a nawet na słynne London Eye. Na końcu czekają na Was jakże cenne i przezabawne rady dla podróżnych, przeczytajcie je koniecznie. Książka idealnie sprawdzi się przed podróżą z dzieciakami do stolicy Anglii.

A jakie są ulubione książki podróżnicze Waszych dzieci? Jestem ich bardzo ciekawa, więc zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach.

Leave a Reply