AKTUALNOŚCI, ATRAKCJE DLA DZIECI, ŁÓDZKIE, POLSKA, POLSKA

Orientarium ZOO Łódź – nowa atrakcja na mapie Polski

Orientarium – cóż to takiego? Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Gdzie się mieści? I kiedy będzie można je odwiedzić? Na te pytania postaramy się Wam dzisiaj odpowiedzieć.

Orientarium to duży kompleks, który powstaje na terenie Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego.

Zdradzę Wam, że wkrótce będzie o nim bardzo głośno, bo jego otwarcie planowane jest na wrzesień 2021 roku. Może już słyszeliście co nieco na jego temat. Jeśli nie, my przekażemy Wam dzisiaj wszystko, czego sami niedawno się dowiedzieliśmy. Na zaproszenie łódzkiego zoo wybraliśmy się na małą wycieczkę, aby przyjrzeć się tej nowej inwestycji z bliska. Mieliśmy przyjemność zobaczyć postęp prac na własne oczy i posłuchać jak będzie ostatecznie wyglądać to miejsce. Powiem Wam szczerze, że zrobiło na nas bardzo duże wrażenie.

Orientarium

Budowa Orientarium rozpoczęła się w 2018 roku. Powierzchniowo obejmie ono teren około 7,5 ha, czyli połowę obecnego zoo. Będzie podzielone na dwie strefy: pierwszą, wejściowo-konferencyjną i drugą, tą ekspozycyjną, w skład której wejdą pawilony, woliery oraz wybiegi dla zwierząt. Zostanie tu również utworzona nowa strefa gastronomiczna i kącik dla dzieci. Nowy obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok.

 

Motywem przewodnim Orientarium będzie fauna i flora Azji Południowo -Wschodniej.

Zobaczymy tu około 50 gatunków zwierząt, tych lądowych takich jak: słonie indyjskie, orangutany, makaki, bawoły anoa, niedźwiedzie malajskie, langury i gibony, jak i wodnych m.in rekiny gitarowe, żarłacze czy płaszczki. W Orientarium zamieszkają również azjatyckie ptaki, które swobodnie będą latać nad wybiegami. Całość dopełni piękna egzotyczna roślinność.

Orientarium
Orientarium
Orientarium
Orientarium

Co na nas zrobiło największe wrażenie i co spodobało nam się tu najbardziej?

Na pewno duża powierzchnia, olbrzymi wybieg dla słoni, zarówno ten pod dachem, jak i na zewnątrz. Zdradzę Wam, że będzie je nawet można podglądać w kąpieli. Świetna wydaje się być inicjatywa łączenia ekspozycji, dzięki czemu zwierzaki będą miały naprawdę bardzo dużą przestrzeń i warunki najbardziej zbliżone do tych naturalnych. Bardzo spodobał nam się również pomysł tarasów, świat z góry wygląda przecież zupełnie inaczej. Oczywiście ogromne wrażenie robi podwodny tunel, w którym będzie można podziwiać rekiny i inne morskie stworzenia. Cały ten największy w obiekcie basen ma mieć długość 26 metrów i średnią głębokość ok 6 m. Już w momencie naszej wizyty był on próbnie zalany wodą.

Orientarium
Orientarium
Orientarium
Orientarium
Orientarium

Wszystko utrzymane będzie w ciekawym, egzotycznym klimacie. My nie możemy już się doczekać efektu końcowego i na pewno pojawimy się tutaj w momencie otwarcia aby pokazać Wam tę nową atrakcję.

Poniżej podrzucam Wam filmik z wizualizacją, który pochodzi ze strony łódzkiego zoo i tam też odsyłam Was po więcej bieżących informacji: https://www.zoo.lodz.pl/orientarium.

Post powstał we współpracy z Zoo Łódź.

Leave a Reply