Park Narodów mieści się na przedmieściach Lizbony i został stworzony na potrzeby wystawy Expo w roku 1998.  My dotarliśmy tam bardzo sprawnie metrem z centrum miasta.

Główną jego atrakcją, która zachwyci zarówno dzieci jak i dorosłych jest Oceanarium.

Czynne jest codziennie od 10.00 do 20.00 latem i od 10.00 do 19.00 zimą, przy czym ostatnie wejście odbywa się godzinkę przed zamknięciem. Do cennika odsyłam na stronę główną obiektu: http://www.oceanario.pt/cms/1137/ .

Oceanarium jest jednym z największych na świecie. Pływa w nim około 500 gatunków ryb i innych stworzeń. Są wielkie rekiny, płaszczki, mureny, tuńczyki i wiele innych. Głównym punktem obiektu jest olbrzymi przeszklony zbiornik, który można podziwiać zarówno z poziomu parteru jak i I piętra, a wokół niego znajdują się 4 mniejsze, gdzie przedstawiono ekosystemy z oceanów Spokojnego, Atlantyckiego, Indyjskiego i Morza Arktycznego. Kacper zachwycony był rekinami, pingwinami i  foczkami.

Na terenie Parku Narodów znajduje się również Pawilon Wiedzy-muzeum, w którym zaprezentowano możliwości, jakie stwarza nauka i technika. Myślę, że warte odwiedzenia przez starsze dzieci. My ze względu na wiek Kacpra zrezygnowaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.