AKTUALNOŚCI, ATRAKCJE DLA DZIECI, EUROPA, PORTUGALIA

Park Narodów i Oceanarium w Lizbonie

Park Narodów wraz z oceanarium mieści się na przedmieściach Lizbony, na jednej z nowszych części miasta, a stworzono go na potrzeby wystawy Expo w roku 1998.  Można do niego bardzo sprawnie dotrzeć, najlepszą opcją jest metro z centrum Lizbony. Wybieramy czerwoną linię w kierunku “Aeroporto” i wysiadamy na stacji ” Oriente”.

Park narodów w Lizbonie

Park Narodów to całe mnóstwo oryginalnych budynków i pawilonów. Kursuje tu także kolejka linowa, z której idealnie z góry obejrzymy całe to architektoniczne cudo.

Oczywiście główną atrakcją tego miejsca, która zachwyci zarówno dzieci jak i dorosłych jest wspomniane już wyżej oceanarium.

To właśnie ono było głównym naszym celem wyprawy do Parku Narodów.

Oceanarium czynne jest codziennie od 10.00 do 20.00 latem i od 10.00 do 19.00 zimą, przy czym ostatnie wejście odbywa się godzinkę przed zamknięciem. Do cennika odsyłam na stronę główną obiektu: http://www.oceanario.pt/cms/1137/ .

Jest jednym z największych na świecie. Pływa w nim około 500 gatunków ryb i innych stworzeń. Są wielkie rekiny, płaszczki, mureny, tuńczyki i wiele innych. Głównym punktem obiektu jest olbrzymi przeszklony zbiornik, który można podziwiać zarówno z poziomu parteru jak i I piętra. Wokół niego natomiast umieszczono 4 mniejsze akwaria, gdzie przedstawiono ekosystemy z oceanów Spokojnego, Atlantyckiego, Indyjskiego i Morza Arktycznego.

Oceanarium w Lizbonie
Lizbona - oceanarium
Lizbońskie oceanarium
Lizbona - oceanarium
Lizbona -oceanarium
Oceanarium w Lizbonie

Co jeszcze fajnego spotkacie na ta terenie Parku Narodów? Na pewno warto odwiedzić Pawilon Wiedzy – muzeum, w którym zaprezentowano możliwości, jakie stwarza nauka i technika. To z pewnością coś dla starszych dzieciaków, my ze względu na wiek Kacpra odpuściliśmy to miejsce.

Z całą pewnością będąc w Lizbonie nie można ominąć tego miejsca. Zarówno Park Narodów jak i Oceanarium to prawdziwe wow, które musicie koniecznie zobaczyć.

Leave a Reply