Rabkoland mieści się w Rabce-Zdrój. Na pewno o niej słyszeliście, to niewielkie uzdrowiskowe miasteczko, które znajduje się około godziny drogi z Krakowa w stronę Zakopanego. Specjalizuje się w leczeniu dzieci, a w 1966 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadano jej tytuł „Miasta Dzieci Świata”.

W tym właśnie miasteczku w 1989 roku rozpoczął swoją działalność lunapark Rabkoland. W roku 2019 park obchodzi swoje 30-te urodziny, ma więc za sobą kawał historii. Sama pamiętam go jeszcze z czasów dzieciństwa, czyli sprzed ponad 20 lat. Od tego momentu bardzo się zmienił, mocno cieszy fakt, że ciagle jest modernizowany i unowocześniany. A ten rok jest wyjątkowy, bo towarzyszą mu różne imprezy i wydarzenia z okazji tych pięknych, okrągłych urodzin.

Cały park przypomina małe miasteczko, złożone z kilku placów i kilkunastu ulic. Pomiędzy karuzelami i innymi atrakcjami odnajdziecie 250 ruchomych figur, które śpiewają, opowiadają bajki i umilają czas odwiedzającym.

Ale dokładnie…..

Jakie atrakcje przygotował dla Was Rabkoland?

Po pierwsze – karuzele.

Wielki Młyn, Wiking, Musik Ekspress, Latający Autobus, Kopalnia Złota, Kwiatowe Safari, Safari Train to tylko część z nich. Nie ma tu mega ekstremalnych atrakcji, są za to takie, z których skorzystacie całą rodziną, w większości razem ze swoimi najmłodszymi pociechami.

Po drugie -teatry ruchomych figur

Niezwykle ciekawe, zrobione z wielką starannością i przyciągające uwagę. Znajdziecie tu m.in: śpiewające warzywa, wielki cyrk i wesołą farmę. To atrakcja, którą ciężko znaleźć w innych parkach. Warto przystanąć, pooglądać i posłuchać. Na nas największe wrażenie zrobiły śmieszne warzywa zachęcające do zdrowej diety. Pan wiking również sprawił nam dużą niespodziankę, ale nie będziemy zdradzać szczegółów. 😉

Po trzecie Muzeum Orderu Uśmiechu

Order Uśmiechu jest odznaczeniem przyznawanym dorosłym przez dzieci, jedynym takim na świecie. Jedyne jego muzeum mieści się właśnie w Rabkolandzie. Wysłuchacie tu informacji o odznace i zapoznacie się z wszelkimi związanymi z nią pamiątkami. W muzeum umieszczono również miniaturową makietę całego parku.

Po czwarte – place zabaw, strzelające gejzery, odwrócony dom, krzywe lustra i wiele innych.

Jednym słowem zabawy co nie miara, a nasze dzieciaki chętnie zostałyby tu na zawsze.

Na terenie parku znajdziecie również kilka punktów gastronomicznych. Kupicie fantastyczną watę cukrową, zjedzie pyszne lody i świetną pizzę.

Z całą pewnością Rabkoland to przesympatyczne miejsce, miejsce z klimatem i wielką historią, miejsce gdzie całą rodziną spędzicie cudny czas.

Jeśli jesteście zainteresowani cennikiem, godzinami otwarcia, wskazówkami dotyczącymi dojazdu do parku czy aktualnymi imprezami odsyłamy Was na stronę: www.rabkoland.pl

One Reply to “Rabkoland – niezwykły lunapark z 30-letnią historią.”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.