AKTUALNOŚCI, ATRAKCJE DLA DZIECI, POLSKA, POLSKA

Rabkoland – niezwykły lunapark z 30-letnią historią.

Rabkoland mieści się w Rabce-Zdrój. Na pewno o niej słyszeliście, to niewielkie uzdrowiskowe miasteczko, które znajduje się około godziny drogi z Krakowa w stronę Zakopanego. Specjalizuje się w leczeniu dzieci, a w 1966 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadano jej tytuł “Miasta Dzieci Świata”.

W tym właśnie miasteczku w 1989 roku rozpoczął swoją działalność lunapark Rabkoland. W roku 2019 park obchodzi swoje 30-te urodziny, ma więc za sobą kawał historii. Sama pamiętam go jeszcze z czasów dzieciństwa, czyli sprzed ponad 20 lat. Od tego momentu bardzo się zmienił, mocno cieszy fakt, że ciagle jest modernizowany i unowocześniany. A ten rok jest wyjątkowy, bo towarzyszą mu różne imprezy i wydarzenia z okazji tych pięknych, okrągłych urodzin.

Rabkoland
Rabkoland

Cały park przypomina małe miasteczko, złożone z kilku placów i kilkunastu ulic. Pomiędzy karuzelami i innymi atrakcjami odnajdziecie 250 ruchomych figur, które śpiewają, opowiadają bajki i umilają czas odwiedzającym.

Rabkoland
Rabkoland

Ale dokładnie…..

Jakie atrakcje przygotował dla Was Rabkoland?

Po pierwsze – karuzele.

Wielki Młyn, Wiking, Musik Ekspress, Latający Autobus, Kopalnia Złota, Kwiatowe Safari, Safari Train to tylko część z nich. Nie ma tu mega ekstremalnych atrakcji, są za to takie, z których skorzystacie całą rodziną, w większości razem ze swoimi najmłodszymi pociechami.

Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland

Po drugie -teatry ruchomych figur

Niezwykle ciekawe, zrobione z wielką starannością i przyciągające uwagę. Znajdziecie tu m.in: śpiewające warzywa, wielki cyrk i wesołą farmę. To atrakcja, którą ciężko znaleźć w innych parkach. Warto przystanąć, pooglądać i posłuchać. Na nas największe wrażenie zrobiły śmieszne warzywa zachęcające do zdrowej diety. Pan wiking również sprawił nam dużą niespodziankę, ale nie będziemy zdradzać szczegółów. 😉

Rabkoland
Rabkoland

Po trzecie Muzeum Orderu Uśmiechu

Order Uśmiechu jest odznaczeniem przyznawanym dorosłym przez dzieci, jedynym takim na świecie. Jedyne jego muzeum mieści się właśnie w Rabkolandzie. Wysłuchacie tu informacji o odznace i zapoznacie się z wszelkimi związanymi z nią pamiątkami. W muzeum umieszczono również miniaturową makietę całego parku.

Rabkoland

Po czwarte – place zabaw, strzelające gejzery, odwrócony dom, krzywe lustra i wiele innych.

Jednym słowem zabawy co nie miara, a nasze dzieciaki chętnie zostałyby tu na zawsze.

Na terenie parku znajdziecie również kilka punktów gastronomicznych. Kupicie fantastyczną watę cukrową, zjedzie pyszne lody i świetną pizzę.

Z całą pewnością Rabkoland to przesympatyczne miejsce, miejsce z klimatem i wielką historią, miejsce gdzie całą rodziną spędzicie cudny czas.

Jeśli jesteście zainteresowani cennikiem, godzinami otwarcia, wskazówkami dotyczącymi dojazdu do parku czy aktualnymi imprezami odsyłamy Was na stronę Rabkolandu.

Wpis powstał we współpracy z Rabkolandem.

Jedna odpowiedź do “Rabkoland – niezwykły lunapark z 30-letnią historią.

  1. Justycha pisze:

    Chyba znalazłam park idealny dla moich 4 i 5 latków , bez ekstremalnych atrakcji, takiego właśnie szukałam. ?

Leave a Reply