Sewilla to nasz „stopover” w drodze z Portugalii na południowe wybrzeże Hiszpanii. Spędzamy tu tylko kilka godzin, a szkoda bo stolica Andaluzji zachwyca na każdym kroku, szczególnie swoją architekturą i niesamowitymi kolorami.

Na początek kierujemy w stronę parku Marii Luisy. Zdecydowanie to nasz nr 1 w mieście.

Na jego terenie mieści się niesamowity Plac Hiszpański w kształcie półkola, przez który przepływa rzeka. Nad nią zbudowano 4 mosty, symbolizujące 4 królestwa Hiszpanii.  Ściany budynków wyłożono kafelkami tzw. azulejos, a te ilustrują najważniejsze wydarzenia historyczne kraju.

 

Nasz nr 2 w tym zestawieniu to pałac Alcazar wraz ze swoimi ogrodami.

Wpisany na listę UNESCO jest najstarszym pałacem w Europie, w którym bez żadnej przerwy rezydują władcy Hiszpanii.  Na nas największe wrażenie robią jednak ogrody. Ponad 170 gatunków drzew, krzewów i roślin, piękne kolumny, fontanny i labirynty ogromnie cieszą nasze oczy.

No i kolejne równe piękne miejsce, nasze nr 3 to katedra de Santa Maria razem z dzwonnicą Girlandą.

 

Tyle udało nam się zobaczyć, te najważniejsze miejsca w stolicy Andaluzji. Mieliśmy do dyspozycji raptem kilka godzin. Żałujemy, że nie zaplanowaliśmy tu więcej czasu, żałujemy, że nie zarezerwowaliśmy noclegu w Sewilli. Myślę, że wrócimy, na pewno wrócimy.

 

 

 

 

 

 

 

One Reply to “Sewilla- nasze top 3 stolicy Andaluzji.”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.