AKTUALNOŚCI, ATRAKCJE DLA DZIECI, POLSKA, POLSKA, ŚWIĘTOKRZYSKIE

Bałtowski Park – mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.

Bałtów to niewielka miejscowość w województwie świętokrzyskim. Niewielka, ale bardzo atrakcyjna. Znajdziecie tu bowiem jeden z większych, rodzinnych parków rozrywkowo-edukacyjnych w Polsce – Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Położony jest ok 70km od Kielc, 100km od Lublina i 170km od Warszawy. Ze względu na bliskość naszego miasta, nie byliśmy jego gośćmi po raz pierwszy. Przez ten czas jednak, a było to jakieś 8 lat, cały park zdążył się mocno rozbudować i zmienić.

Co ma, więc ów bałtowski kompleks do zaoferowania?

Naszym zdaniem przede wszystkim edukację i dobrą zabawę!

Przeniesiecie się do świata dinozaurów, poznacie morskie “potwory”, wybierzecie się na safari amerykańskim schoolbus’em i zobaczycie zwierzęta z różnych zakątków świata, obejrzycie rekonstrukcje ponad 40 polskich zamków, odwiedzicie wioskę czarownic, krainę koni oraz poszalejecie w Parku Rozrywki.

Ale po kolei….. opiszemy Wam w małym skrócie każdą atrakcję tego miejsca.

JURAPARK

Składa się na niego:

 • Edukacyjna ścieżka, podzielona na poszczególne okresy geologiczne, wzdłuż której umieszczono ponad 100 modeli dinozaurów. Wszystkie zaprezentowane zostały w skali 1:1.
 • Gondwana –miejsce zabaw paleontologicznych
 • Muzeum Jurajskie – przedstawiające dzieje życia na Ziemi. Umieszczono w nim również prawdziwe, znalezione na tych terenach skamieniałości.
 • PREHISTORYCZNE OCEANARIUM, gdzie w okularach 3D staniesz oko w oko z morskimi stworzeniami.

BAŁTOWSKI ZWIERZYNIEC

Ta część kompleksu podzielona została na 2 strefy:

 • Zwierzyniec Górny – to obszar ponad 60 ha. Powiem szczerze, nie spodziewałam się tutaj tak wielkiej przestrzeni. Nie zwiedzasz, więc tego miejsca na piechotę. Poruszasz się na jego terenie prawdziwym amerykańskim, szkolnym autobusem. Autobusy odjeżdżają o konkretnej godzinie, na którą trzeba się zapisać. Oprócz miejsca siedzącego w schoolbusie dostajesz również w pakiecie przewodnika. Przewodnika, który zaciekawi nawet tego najmniej zainteresowanego. Jesteśmy pod wrażeniem. Bardzo cieszy również fakt, że zwierzęta tu żyjące mają naprawdę niesamowicie dużą swobodę. A spotkacie tu: bydło Zebu, bydło szkockie, bydło watussi, jaka tybetańskiego, owce kameruńskie, Quessant, czarnogłówki, kozy angorskie, karłowate afrykańskie, kozy karpackie, jelenie europejskie, jelenie Sika, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau, kuce szetlandzkie, alpaki, muflony, daniele i żubry.
 • Zwierzyniec Dolny -do zwiedzania już na piechotę. Jego mieszkańcami są ptaki, osły, kucyki, małpy, surykatki, kury, gęsi i kaczki.

POLSKA W MINIATURZE

Tuż obok Bałtowskiego Zwierzyńca pojawiła się dość świeża atrakcja. To Polska w miniaturze, na terenie której umieszczono ok 48 reprodukcji zamków. Ale nie tylko, teren uformowano na kształt Polski i zaznaczono w nim najważniejsze rzeki, jeziora oraz krainy geograficzne.

Jak tu dotrzeć?

Autobusem, zjeżdżając ze Zwierzyńca Górnego, pieszo lub kolejką górską.

SABATÓWKA

To świat czarownic, świat magii, halloweenowych eksponatów i dekoracji. Na jej terenie to właśnie czarownice prowadzą dla dzieciaków gry, zabawy i animacje.

PARK ROZRYWKI

Tu nie trzeba nic opowiadać. Popatrzcie! Zabawie nie było końca.

Na terenie parku znajduje się również ośrodek jazdy konnej, restauracje, ośrodek hotelowy i pole namiotowe.


My nie nocowaliśmy na terenie kompleksu ale możemy Wam polecić świetne miejsce, szczególnie jeśli wybieracie się z dzieciakami. I to nie jest wpis sponsorowany. Bardzo ciężko ukryte w internecie, bardzo długo go szukaliśmy ale gdy zobaczyliśmy fotki czuliśmy, że będzie niezwykłe i rzeczywiście było. To Magiczny Zakątek, położony w zacisznym miejscu, stworzony z myślą o rodzinach w każdym calu. Wielkie brawa dla właścicieli.

Co jeszcze z informacji praktycznych?

Do cennika, pakietów i godzin otwarcia wysyłam Was na stronę Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego – KLIK


Powiązane wpisy

 1. Interesujący artykuł i niesamowite fotki. Lubimy takie miejsca i właśnie dodajemy na swoją listę planów 🙂 Pozdrawiamy!

  1. kasiaakk83 pisze:

   Polecamy, dzieciaki zachwycone 🙂

Leave a Reply