AKTUALNOŚCI, POLSKA, ŚWIĘTOKRZYSKIE

Być w Sandomierzu i ojca Mateusza nie zobaczyć?

Kto z Was nie zna serialu o przygodach słynnego księdza Mateusza, który rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne? Myślę, że prawie wszyscy o nim słyszeli, że prawie wszyscy widzieli choć jedną serialową scenę i że większość z Was potrafiłaby rozpoznać głównego bohatera. Akcja serialu toczy się właśnie w Sandomierzu i w dużej mierze dzięki niemu miasto w ostatnich latach zyskało tak dużą popularność.

Świat ojca Mateusza - wystawa

Nie dziwi więc fakt, że można tu odwiedzić serialowe muzeum. “Świat Ojca Mateusza” mieści się w kamienicy przy Rynku 5 i przyjmuje serialowych fanów od początku 2017 r. Zarezerwujcie sobie na jego zwiedzanie minimum 30 minut.

Świat ojca Mateusza - Sandomierz

Nie jest to zwykłe muzeum, to tak naprawdę wystawa figur woskowych. Przechodząc przez kolejne sale oglądamy bardzo realistycznie wykonane serialowe miejsca i samych bohaterów. Ujrzycie tu więc z bliska samego ojca Mateusza, gospodynię Natalię, policjantów Możejkę i Nocula. Zaglądniecie do kościoła, na plebanię, na komisariat policji i do celi.

Fajnie, że muzeum nie służy tylko oglądaniu i jest otwarte na turystów, nie rozmieszczono tu na szczęście napisów w stylu “nie dotykać”. Możecie tu zaglądnąć w każde miejsce, dotknąć, zrobić sobie świetną fotkę. I to się bardzo chwali.

Świat ojca Mateusza - Sandomierz
Świat ojca Mateusza - Sandomierz
Świat ojca Mateusza

Jak na każde takie miejsce przystało, mieści się tutaj mały sklepik, w którym zakupicie serialowe pamiątki.

sklepik ojca Mateusza

Godziny otwarcia, cennik i inne cenne informacje odnajdziecie na stronie: http://swiatojcamateusza.pl

Jakie jest nasze zdanie na temat tego miejsca? Warto tu zajrzeć, nawet jak nie jesteś wielkim fanem “Ojca Mateusza”. My odwiedziliśmy je tak po prostu z ciekawości i nie zawiedliśmy się. No bo jak być w Sandomierzu i ojca Mateusza nie zobaczyć…..?

Świat ojca Mateusza

Śladów słynnego księdza szukajcie również w samym mieście. Na pewno na kilka takich się natkniecie. Powodzenia!

Sandomierz - dworek ojca Mateusza

Powiązane wpisy

Leave a Reply