AKTUALNOŚCI, EUROPA, PODRÓŻE-w składzie 2+1, RELACJE Z PODRÓŻY, SZWAJCARIA, SZWAJCARIA 2013

Nasza wyprawa po pięknej ale kapryśnej i drogiej Szwajcarii.

Dlaczego Szwajcaria?

Bardzo długo rozmyślaliśmy, gdzie w tym roku wybrać się na dłuższe wakacje. Mieliśmy ochotę na coś innego, coś mniej popularnego i oczywistego. Padło na ….Szwajcarię – piękną, górzystą ale i bardzo kosztowną. Zdecydowaliśmy się, więc na jazdę samochodem i zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy. Jak się domyślacie zapakowaliśmy się po brzegi 🙂

Jak przetrwaliśmy podróż?

21.06.2013 r w piątek po południu ruszamy w drogę. Musimy dojechać do granicy niemieckiej. W Słubicach mamy zarezerwowany nocleg. Jest upalnie, w Warszawie zastaje nas burza i gigantyczne korki. Potem jest już lepiej, do Słubic dojeżdżamy dość sprawnie autostradą. Spokojnie przesypiamy noc i po śniadanku wyruszamy.

Czeka nas długa droga, do przejechania prawie 1400 km przez Niemcy. Jest dość monotonnie, życie ratują nam tablet i bajki :). Szwajcaria wita nas piękną pogodą i słońcem.

Gdzie mieszkaliśmy?

W Szwajcarii spędzamy dwa tygodnie, mamy 2 miejsca wypadowe. Pierwsze niedaleko Lucerny, nad jeziorem Czterech Kantonów, gdzie spędzamy tydzień.

Drugie w górach, niedaleko Lozanny, na kolejne 7 dni. Ten nocleg okazuje się dla nas dużym zaskoczeniem, nieświadomie bowiem zarezerwowaliśmy hotel na wysokości 1600 m. n.p.m. Widoki mamy przepiękne ale dojazd jest dość ciężki 🙂

Trochę podsumowania.

Szwajcaria jest piękna. Kto nie boi się kiepskiej pogody, deszczu, śniegu i temperatury 10 °C polecamy 🙂 Dużo zwiedziliśmy, dużo zobaczyliśmy, byliśmy we wszystkich częściach Szwajcarii: niemiecko, włosko i francuskojęzycznej.

Niestety jest mocno droga, my nie żywiliśmy się w restauracjach, w sklepach kupowaliśmy jedynie świeże pieczywo. Cena chleba to ok 9 zł a bułki 2.5 zł . Większość rzeczy wzięliśmy ze sobą. Woleliśmy wydać te pieniądze na wstępy, kolejki, paliwo itd.

Wszystkie odwiedzone miejsca widoczne są na mapie poniżej:

A to nasza cała trasa:

Powiązane wpisy

Leave a Reply