AKTUALNOŚCI, ATRAKCJE DLA DZIECI, EUROPA, SZWAJCARIA

Muzeum Transportu w Lucernie – szwajcarska atrakcja

Muzeum Transportu w Lucernie to raj dla każdego chłopca małego i dużego, ale nie tylko. Myślę, że dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się motoryzacją i dla wszystkich ciekawych świata. Muzeum Transportu w Lucernie jest najczęściej odwiedzanym muzeum w Szwajcarii i najbardziej urozmaiconym w Europie.

Muzeum Transportu w Lucernie

Muzeum otwarte jest:

od 28.III do 30.X – w godz 10.00- 18.00

od 31.X do 26.III – w godz 10.00 – 17.00

Bilety wstępu to koszt 30CHF – dorośli, 15 CHF – dzieci, bezpłatnie do dzieci 6 roku życia.

Muzeum Transportu w Lucernie zajmuje dość spory obszar i obejmuje kilka budynków. Można tu zobaczyć pokaźną wystawę pociągów, samochodów, statków, kolejek górskich i samolotów. Ciekawostką jest Swissarena czyli olbrzymia mapa kraju. Ale to nie wszystko, na miejscu znajdziecie również planetarium oraz jedyne w kraju kino Imax.

Pierwszy budynek muzeum to hala z pociągami, parowozami i lokomotywami.

Do części pojazdów można wejść, i zajrzeć do środka. Dla dzieci przygotowano natomiast długi tor, na którym można stworzyć swój własny pociąg.

Drugą halę zajmują samochody, pod ścianą, na piętrowym parkingu ustawiono liczne ich modele.

Samemu można wybrać ten konkretny i obejrzeć go z bliska. Specjalny podnośnik dowozi go wtedy na środek hali, a lektor opisuje go w krótkiej prezentacji. W sali znajdziecie także różne interaktywne dodatki, testy dla kierowców i oczywiście niewielki tor z samochodzikami dla małych chłopców.

Muzeum Transportu w Lucernie

Trzeci budynek natomiast to miejsce poświęcone żegludze i kolejom linowym, no i ostatni poświęcony lotnictwu.

Wszystko można dotknąć i dokładnie obejrzeć.

Pomiędzy muzealnymi budynkami stoi natomiast szereg sportowych samochodów, statek i samolot. Dla dzieci przygotowano natomiast olbrzymi plac budowy, gdzie można obsłużyć kilka maszyn budowlanych i minipociąg.


 

Powiązane wpisy

Leave a Reply