Co zobaczyć w okolicach Lizbony?

Sintra- Cascais Natural Park! Koniecznie!

Sintra-Cascais Park - Portugalia

Park Narodowy Sintra-Cascais to jeden z 13 parków w Portugalii. Znajduje się ok 25 km od Lizbony, obejmuje pasmo górskie Sierra de Sintra i rozciąga się aż do wybrzeża. W czasach starożytnych miejsce to nosiło nazwę: Góry Księżyca, gdyż zbocza gór w jego świetle przybierały tajemniczy blask. Do dziś obszar ten uznawany jest za magiczny.

  Jakie są jego największe atrakcje:

   Po pierwsze przylądek Cabo da Roca

W niecałą godzinkę drogi od Lizbony znajduje się najbardziej wysunięty na zachód Europy przylądek Cabo da Roca. Chyba wszyscy o nim słyszeliście.

Sintra Cascais Park - Cabo da Roca
Cabo da Roca - Sintra-Cascais Park
Sintra-Cascais Natural Park - Cabo da Roca

My docieramy tu wcześnie rano, dzięki temu unikamy tłumów. Jest prawie pusto, idealnie. Należy pamiętać, że Cabo da Roca leży na klifie, jego brzeg jest skalisty i leży 144 m nad poziomem Oceanu Atlantyckiego. Zabezpieczenia są prowizoryczne, dlatego trzeba uważać. My przezornie wrzucamy Kacpra w nosidło i rozpoczynamy spacer.

   Po drugie wspaniałe zamki i pałace

Spośród 5 zamków w Sintra- Cascais Park my wybieramy 2, według nas najfajniejsze: średniowieczny zamek Maurów i piękny Pałac Pena.

 -Zamek Maurów
Zamek Maurów - Sintra-Cascais Park
Zamek Maurów - Sintra-Cascais Park

Do zamku dostajemy się piechotką dość stromą ścieżką, spacerujemy po ruinach i podziwiamy piękne widoki. Ze wzgórza rozciąga się wspaniały widok m.in na Pałac Pena.

— Pałac Pena
Pałac Pena - Sintra-Cascais park
Sintra-Cascais Park - pałac Pena

To bajkowa i jedna z najbardziej niezwykłych budowli w Portugalii. Do pałacu przylega również wspaniały ogród pałacowy. Wszystko robi bardzo duże wrażenie, te krajobrazy, widoki i przepiękne kolory.

Tereny Parku Sintra-Cascais my tak naprawdę tylko liznęliśmy. Myślę, że żeby poczuć klimat tego miejsca i odwiedzić wszystkie atrakcje trzeba poświęcić conajmniej 2 dni. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś tu wrócić bo miejsce jest niezwykłe, tajemnicze i bajkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.