AKTUALNOŚCI, ATRAKCJE DLA DZIECI, EUROPA, NIEMCY

Tropical Island pod Berlinem- czy rzeczywiście warto?

Chyba każdy z Was słyszał o “Tropical Island” w Niemczech. My mieliśmy okazję tam być, a nawet spędzić krótki weekend.

Kilka suchych faktów….”tropical island” to olbrzymi obiekt w Krausnick, ok. 60 km na południe od Berlina. Ma kształt kopuły, jest to największy samonośny hangar na świecie. “Tropikalna wyspa” ma długość 360 m, szerokość 210 m i wysokość 107 m. Wewnątrz hali panuje temperatura 26 °C i spora wilgotność powietrza. Znajduje się tu las tropikalny z roślinnością tropikalną i plaże. Do dyspozycji gości oddano baseny, restauracje, sklepy, hotele, sauny, klub dla dzieci. Wyspa otwarta jest przez całą dobę i przez cały rok.

My docieramy tu wieczorem, dostajemy opaskę chipową na rękę i fajny pokoik z tarasem. Jest późno ale wyruszamy rozeznać się w terenie.

Wszystko wygląda bardzo fajnie, jeśli nie patrzy się w górę 🙂 Niestety wszystko psuje rusztowanie kopuły i  specyficzny zapach w powietrzu, zapach chlorowanego basenu.  Jesteśmy w sumie w wielkim aquaparku.
Całość podzielona jest na 2 strefy: Strefę Tropikalną i Strefę Saun.

Tropical Island
Tropical Island
Tropical Island

My mamy full opcję, więc przechodzimy między nimi “za free”. W przeciwnym razie pobierana jest dodatkowa opłata. Dodatkowo płatne atrakcje to również: zjeżdżalnia wodna, pole do minigolfa, Jungle lift i przelot balonem. Tak dokładnie tak, dobrze czytacie przelot balonem. Dla mnie atrakcja wątpliwa, wygląda to trochę śmiesznie gdy pracownik obiektu ciągnie balon na linie. 🙂 Ale amatorów podniebnych, a raczej “podkopułowych” lotów było sporo.

Tropical Island

Największy basen “na wyspie” to tzw Morze Południowe, skonstruowane na wzór zatoki atolu. W jego obszarze znajduje się płytki brodzik dla dzieci ze ślizgawką, platformą do zabawy i fontanną, a wokół duża plaża idealna do kopania dołków 🙂 Drugi basen to tzw “Magiczna laguna” ze ślizgawką, jaccuzi i sztucznymi falami.

Na terenie wyspy znajdziecie także klub Tropino z kulkami, wielkimi klockami Lego, torem kartingowym z samochodzikami i basenem z łódkami.

Jeśli chodzi o ofertę cenową, jest bardzo różnorodna.

Podstawowe bilety są 3:

– do strefy Tropikalnej – dorośli 36 euro, dzieci (6-14 lat) 28.5 euro, dzieci do lat 5 gratis

– do strefy Saun – dorośli 36 euro, dzieci (6-14 lat) 28.5 euro, dzieci do lat 5 gratis

– bilet Kombi – dorośli 44 euro, dzieci ( 6-14 lat)  34 euro, dzieci do lat 5 gratis

Te bilety gwarantują  pobyt 19 – godzinny do 1 rano.

Jest również możliwość krótkiego 3-godzinnego pobytu.

Dodatkowo można wykupić nocleg. Tu są przeróżne opcje do wyboru: pokoje o różnym standardzie, bungalowy, namioty w hali lub domki i namioty poza.

Warto skorzystać z okresowych ofert i promocji, które często łączą nocleg z wejściem do stref.

Chyba nie trzeba pisać, że to istny raj dla dzieci. Kacper był zachwycony, więc nie żałujemy wydanych pieniędzy. Choć do wyspy tropikalnej moim zdaniem jest stąd jeszcze baaaardzooo daleko 🙂

 1. zastanawiałam się czy warto się tam wybrać, ale po Twoim opisie i zdjęciach myślę, że trzeba tam pojechać

  1. kasiaakk83 pisze:

   Polecamy naprawdę warto, atrakcji jest sporo no ale cóż nie ukrywajmy prawdziwej tropikalnej wyspy to nie zastąpi 🙂

   1. Marcin BWZ pisze:

    Rozumiem, że miejsce jest równie atrakcyjne, jeśli nie ma się dzieci? 😀

    1. kasiaakk83 pisze:

     OcZywiście, że tak ?

Leave a Reply