AKTUALNOŚCI, ATRAKCJE DLA DZIECI, DOLNOŚLĄSKIE, POLSKA, POLSKA

Afrykarium – największa atrakcja Wrocławia

Afrykarium to pierwsze w Polsce oceanarium, a jedyne na świecie poświęcone tylko i wyłącznie faunie i florze jednego kontynentu.

Wizyta w Afrykarium była obok poszukiwania krasnali i spaceru po Starym Mieście jednym z najważniejszych punktów naszego weekendowego pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Powiem szczerze, że na nim zależało nam najbardziej.

Afrykarium

Afrykarium powstało w 2014 roku na terenie wrocławskiego zoo.

Pawilon posiada trzy kondygnacje, z których jedna znajduje się pod ziemią. Na jego terenie mieści się 21 basenów, które wypełnia aż 15 mln litrów wody.

Cały kompleks podzielony został na kilka ekosystemów:

1. Morze Czerwone

Znajdziecie tu jedne z największych żółwi lądowych świata, a mianowicie żółwie pustynne oraz kolorowych mieszkańców rafy koralowej.

2. Afryka Wschodnia

Tu czeka na was rodzinka hipopotamów, mrówniki, akwaria z endemicznymi rybami jezior Tanganiki i Malawi oraz najmniejsza antylopa świata dikdidi.

Afrykarium
Afrykarium

 3. Kanał Mozambicki

To chyba największa atrakcja Afrykarium, czyli 18 metrowy przeszklony tunel, a w nim  m.in żółwie, rekiny, płaszczki i mnóstwo różnych gatunków ryb.

 4. Wybrzeże szkieletów

Ta część Afrykarium zamieszkiwana jest przez pingwiny przylądkowe i kontiki afrykańskie, często mylone z fokami. Można tu zobaczyć również meduzy, skrzydlice i mureny. Pingwiny zrobiły na nas największe wrażenie, są przeurocze.

Afrykarium

 5. Dżungla nad rzeka Kongo

Na końcu czeka na Was prawdziwa dżungla otaczająca rzekę Kongo, w której spotkacie krokodyle nilowe i wspaniałe manaty. My trafiliśmy właśnie na ich porę karmienia.

Na terenie Afrykarium mieszczą się również sale konferencyjne i edukacyjne, restauracja, a także sklepik z pamiątkami.

Informacje praktyczne

Afrykarium jest częścią wrocławskiego zoo, nie ma odrębnego biletu na tą część ogrodu zoologicznego. Kupując więc wejściówkę możecie zwiedzać zarówno teren zoo jak i same oceanarium. Macie do dyspozycji kilka rodzajów biletów, możecie je zakupić zarówno online jak i na miejscu w kasie. Z tego co się orientowaliśmy bilet rodzinny dostępny jest tylko w kasie zoo.

Godziny otwarcia oraz aktualny cennik znajdziecie oczywiście na ich głównej stronie – KLIK

Jeśli interesują Was takie miejsca już wkrótce otwiera się kolejne, niezwykłe oceanarium. Będzie to Orientarium w Łodzi. Mieliśmy okazję przyjrzeć mu się z bliska jeszcze w trakcie budowy. Zobaczcie sami! Zapowiada się pięknie!

Powiązane wpisy

  1. Marcin pisze:

    Fantastyczne miejsce, kto nie był niech nadrabia. A teraz wyrosła im mocna konkurencja – Orientarium w Łodzi do którego jeszcze nie dojechaliśmy 🙂

    1. Kasia pisze:

      My jeszcze też nie, widzieliśmy Orientarium ale jeszcze w fazie budowy!

Leave a Reply