AKTUALNOŚCI, ATRAKCJE DLA DZIECI, DOLNOŚLĄSKIE, POLSKA, POLSKA

Kolejkowo we Wrocławiu – świat w miniaturze

Kolejkowo to jedna z atrakcji Wrocławia, którą naprawdę trzeba zobaczyć. I nieważne czy jesteś mniejszym czy trochę większym, a może całkiem dorosłym człowiekiem, spodoba Ci się tu na pewno. A cóż to jest to Kolejkowo? To nic innego jak po prostu ogromna makieta, przedstawiająca miniaturę Dolnego Śląska. Niby nic takiego, a jednak wielkie dzieło i efekt olbrzymiej pracy. Minęło już kilka dni, a my nadal nie możemy wyjść z podziwu.

Kolejkowo

Bo Kolejkowo to nie tylko miejsca, budynki i ulice, ale przede wszystkim ludzie i ich historie. Podglądniecie tu całe sceny z codziennego życia mieszkańców. Wszystko wykonane z ogromną precyzją i dokładnością.

Zobaczycie budowlańców podczas remontu, mechaników w warsztacie samochodowym, mieszkańców na zakupach i w restauracjach, podróżnych na dworcu, chętnych na casting do Mam Talent, narciarzy na stoku czy uciekającego złodzieja na dachu. Tych sytuacji jest mnóstwo i każda zasługuje na chwilę uwagi.

My pierwszy raz Kolejkowo odwiedziliśmy kilka lat temu, kiedy było znacznie mniejsze i mieściło się w jednej z hal Dworca Świebodzkiego.

Obecnie ekspozycja znajduje się w najwyższym budynku Wrocławia czyli na terenie Sky Tower i zajmuje powierzchnię aż 900 m2.

Znajdziecie tu wrocławski rynek, Dworzec Świebodzki, ul. Piłsudskiego, charakterystyczne bloki mieszkalne, przeróżne lokale usługowe, okoliczną wieś, obserwatorium na Śnieżce, Karpacz, czy schronisko Szwajcarkę.

W skład całej ekspozycji wchodzi ponad 240 budynków, 500 metrów torowiska, 15 pociągów i 215 samochodów i ponad 3400 figurek ludzi oraz zwierząt. Niesamowite! Pociągi poruszają się z prędkością 1.5 km/h, dziennie pokonują ok 12 km, a miesięcznie aż 372 km. Nad wszystkim czuwają oczywiście komputery. Najokazalszą budowlą jest wrocławski ratusz, którego stworzenie zajęło 3 modelarzom 2522 godziny.

Kolejkowo
Kolejkowo

Na dodatek ten cały miniaturowy świat naprawdę żyje. Doba trwa tu w pomniejszeniu 13 minut, dzień 9 minut, a noc 4 minuty. Po zachodzie słońca zapalają się latarnie i światła w budynkach, a całą tą krainę można zobaczyć w zupełnie innej perspektywie.

Na nas zrobiło to niesamowite wrażenie. Osobiście mogłabym tam siedzieć godzinami i patrzeć i patrzeć.

W ramach zwiedzania Kolejkowa i fajnej zabawy przygotowano także kilka zadań, w których musicie odszukać różne elementy wystawy, np określoną liczbę kotów, gołębi czy krasnali. Wszystkie informacje doczytacie w broszurce, już na miejscu.

Informacje praktyczne

Kolejowo działa 365 dni w roku, także w niedziele i święta. Dokładnie mieści się na I piętrze budynku Sky Tower przy ulicy Powstańców Śląskim 95 we Wrocławiu. Bezpiecznie zostawicie samochód na parkingu podziemnym. Bilety możecie zakupić online lub bezpośrednio w kasie na miejscu. Po więcej informacji odsyłam Was na stronę główną Kolejkowa – KLIK

Na terenie Kolejkowa jeszcze do końca lutego możecie obejrzeć wystawę “Miasto z Piernika”.

Powiązane wpisy

Leave a Reply