Batumi, ach Batumi,

herbaciane pola Batumi….

tak śpiewały Filipinki.

Pola herbaciane nie robią już takiej furory jak kiedyś ale Batumi na pewno warto odwiedzić. Przed wyjazdem słyszeliśmy wiele złych opinii o mieście. Co się okazało na miejscu? Batumi się zmieniło i wygląda teraz naprawdę cudnie.

DSC_2798 (Kopiowanie)

Mimo tego nas ten gruziński kurort pokonał, a dokładnie pokonał  nas upał. Pisząc „nas” mam na myśli mnie i Marcina, bo dla dzieci tak jakby nie miało to większego znaczenia. :). Oni bawili się znakomicie.

DSC_2846 DSC_2857

Niestety wyskoczyliśmy tutaj na 1 dzień, czasu, więc nie mieliśmy za dużo.

Nie zobaczyliśmy za wiele, nie udało nam się dotrzeć do delfinarium, zrezygnowaliśmy z wizyty w ogrodzie botanicznym, nie udaliśmy się na pokaz tańczących fontann, no i niestety nie wypiliśmy gruzińskiego trunku z wieży czaczy…Nie zobaczyliśmy też miasta nocą.

To co zobaczyliśmy?

 

Przeszliśmy się piękną promenadą wzdłuż wybrzeża, obejrzeliśmy wieżę alfabet, wieżę czaczy, pomnik Ali i Nino i koło młyńskie. Byliśmy na Placu Europejskim i przy fontannie Neptuna. Pokręciliśmy się po mieście, zajrzeliśmy na ulicę Lecha i Marii Kaczyńskich i z szyby klimatyzowanego samochodu podziwialiśmy wspaniałe hotele otwierając szeroko oczy ze zdziwienia.

Zobaczcie zresztą sami. Oto Batumi!!

DSC_2814 (Kopiowanie) DSC_2813 (Kopiowanie) DSC_2812 (Kopiowanie) DSC_2809 (Kopiowanie) DSC_2821 (Kopiowanie) DSC_2845 DSC_2866 DSC_2875 DSC_2842 DSC_2901DSC_2871 DSC_2877 DSC_2929 DSC_2910 DSC_2919 DSC_2920 DSC_2918

Doszliśmy jednogłośnie do wniosku, że musimy tu wrócić. Tyle miejsc nie udało nam się odwiedzić w Batumi.. hmm… czyżby Gruzja po raz trzeci 🙂 ????

9 komentarze do “Batumi, ach Batumi….”

  1. Jak państwo podróżowali po Gruzji? Lecimy w maju i rozważamy opcję pociągów. Lecimy z dwójką dzieciaków. Prawie 5 i prawie 2 lata😊
    Z góry dziękuję za odpowiedź

    1. My wynajmowaliśmy samochód, jesteście wtedy niezależni. Większość atrakcji jest oddalonych od miast. My przejechaliśmy cała Gruzję, dla nas to był idealny środek transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.