Batumi, ach Batumi,

herbaciane pola Batumi….

Tak śpiewały kiedyś Filipinki. Pola herbaciane nie robią już takiej furory jak kiedyś ale Batumi na pewno warto odwiedzić. Przed wyjazdem słyszeliśmy wiele złych opinii o mieście. Co się okazało na miejscu? Ten słynny gruziński kurort bardzo się zmienił i wygląda teraz naprawdę cudnie.

Batumi
B

Mimo tego nas to miasto pokonało, a dokładnie pokonał nas upał. Pisząc „nas” mam na myśli dorosłych, bo dla dzieci tak jakby nie miało to większego znaczenia. :). Oni bawili się znakomicie.

Batumi
Batumi

Niestety wyskoczyliśmy tutaj na jeden dzień, czasu, więc nie mieliśmy za dużo.

Nie zobaczyliśmy za wiele, nie udało nam się dotrzeć do delfinarium, zrezygnowaliśmy z wizyty w ogrodzie botanicznym, nie udaliśmy się na pokaz tańczących fontann, no i niestety nie wypiliśmy gruzińskiego trunku z wieży czaczy…Nie zobaczyliśmy też miasta nocą. I bardzo tego żałujemy.

To co więc zobaczyliśmy?

Przeszliśmy się piękną promenadą wzdłuż wybrzeża, obejrzeliśmy wieżę alfabet, wieżę czaczy, pomnik Ali i Nino i koło młyńskie. Byliśmy na Placu Europejskim i przy fontannie Neptuna. Pokręciliśmy się po mieście, zajrzeliśmy na ulicę Lecha i Marii Kaczyńskich i z szyby klimatyzowanego samochodu podziwialiśmy wspaniałe hotele otwierając szeroko oczy ze zdziwienia.

Zobaczcie zresztą sami. Oto Batumi!!

DSC_2814 (Kopiowanie) DSC_2813 (Kopiowanie) DSC_2812 (Kopiowanie) DSC_2809 (Kopiowanie) DSC_2821 (Kopiowanie) DSC_2845 DSC_2866 DSC_2875 DSC_2842 DSC_2901DSC_2871 DSC_2877 DSC_2929 DSC_2910 DSC_2919 DSC_2920 DSC_2918

Doszliśmy jednogłośnie do wniosku, że musimy tu wrócić. Tyle miejsc nie udało nam się odwiedzić w Batumi.. hmm… czyżby Gruzja po raz trzeci 🙂 ????

9 komentarze do “Batumi – co zobaczyć w jeden dzień?”

  1. Jak państwo podróżowali po Gruzji? Lecimy w maju i rozważamy opcję pociągów. Lecimy z dwójką dzieciaków. Prawie 5 i prawie 2 lata😊
    Z góry dziękuję za odpowiedź

    1. My wynajmowaliśmy samochód, jesteście wtedy niezależni. Większość atrakcji jest oddalonych od miast. My przejechaliśmy cała Gruzję, dla nas to był idealny środek transportu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.