AKTUALNOŚCI, LUBELSKIE, POLSKA

“Bobrówka” – najlepsza ścieżka nieopodal Lublina.

Ścieżka dydaktyczna “Bobrówka” ma długość 3300m, a jej przejście spokojnym krokiem zajmuje około 2 godzin.

Bobrówka - ścieżka przyrodnicza

“Bobrówka” ma kształt pętli, która okala staw “Gościniec”. Staw ten utworzono w 2011 roku i łączy on miejsca po nieistniejących już wodnych młynach. Tutaj płynie również rzeka Bobrówka, a w pobliżu tej trasy biegł kiedyś Trakt Królewski, który łączył Kraków, Lublin i Wilno. Miejsce jest, więc nie byle jakie.

ścieżka przyrodnicza Bobrówka
scieżka przyrodnicza Bobrówka

A jak tu trafić?

Ścieżka mieści się na terenie Nadleśnictwa Parczew, około 40 km od Lublina i 5 km od Ostrowa Lubelskiego. Powiem Wam szczerze, nie spodziewałam się, że w bliskiej okolicy Lublina znajduje się tak ciekawe przyrodniczo miejsce. A ta ścieżka jest zdecydowanie tą naszą najbardziej ulubioną.

Bobrówka

Trasa rozpoczyna się przy parkingu i obszernym miejscu wypoczynkowym, wyposażonym w dużą drewnianą wiatę. Można tu zorganizować całkiem dużą imprezę z pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Na całej ścieżce umieszczono 14 tablic edukacyjnych i 3 pomosty widokowe. Około 1/3 całej drogi stanowią drewniane, zabezpieczone poręczą pomosty, które biegną przez te bardziej podmokłe tereny. Ścieżka przystosowana jest także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 
Bobrówka
przewodnik po lubelskim
Bobrówka
Bobrówka
Bobrówka

Jak Wam się podoba? Jest idealna, prawda? Idealna na popołudniowy spacer, na weekendowy biwak. Jest piękna wiosną, latem i jesienią, bardzo zróżnicowana. Zimą jeszcze jej nie odwiedziliśmy, ale to tylko kwestia czasu. 🙂 Jeśli się, więc zastawiacie gdzie udać się do lasu w lubelskim to odpowiedź jest jedna -“Bobrówka”.

Powiązane wpisy

Leave a Reply