AKTUALNOŚCI, LUBELSKIE, POLSKA

Skrzypowy dół – przez lasy i wąwozy.

“Skrzypowy dół” to kolejna ścieżka przyrodnicza w województwie lubelskim i kolejna raczej mało znana trasa. Znajduje się podobnie jak ścieżka “Kleniewo” w bliskiej odległości od Opola Lubelskiego, ale tym razem na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego.

Skrzypowy dół

Ścieżka “Skrzypowy dół” rozpoczyna się przy leśniczówce, w miejscowości Kluczkowice. Ma długość 3 km, tworzy pętelkę, a jej przejście zajmuje około 1.5-2h. Oznaczona jest za pomocą czerwonych piktogramów, a na je trasie umieszczono 10 przystanków.

Skrzypowy dół

Pierwsza część ścieżki wiedzie brzegiem lasu, następnie wchodzi w jego głąb, by znaleźć się w wąwozie. Las jest gęsty, momentami ciemny, a runo o tej porze przepięknie kwitnie.

 

Idąc ostro w górę dochodzi się do sadów i terenów rolniczych, to idealne miejsce na mały piknik. Mija się następnie nieduże zabudowania, znów wędruje malowniczym wąwozem i wraca na początek trasy. W ten sposób ścieżka zatacza sympatyczną pętlę.

przewodnik po lubelskim
Skrzypowy dół
Skrzypowy dół
Skrzypowy dół
Skrzypowy dół

Ścieżka jest łatwa i przyjemna, a przede wszystkim zupełnie pusta. I oto właśnie nam chodziło. Tylko pamiętajcie byliśmy tu w tygodniu, dość wczesnym rankiem. Nie gwarantujemy Wam, więc takiej sytuacji w niedzielne popołudnie.

Powiązane wpisy

Leave a Reply