AKTUALNOŚCI, POLSKA, TATRY

Dolina Białego – przyjemny tatrzański szlak dla dzieci

Poniedziałek – kolejny dzień naszej wycieczki i niestety pogoda nie dopisuje. Decydujemy się na krótki wypad, tym razem kierunek – Dolina Białego. Niebo całkowicie przykryło się chmurami ale nie pada.

Trasę rozpoczynamy za Wielką Krokwią.

Czarnym szlakiem, Drogą pod Reglami maszerujemy ok 15 minut aż do wejścia do doliny Białego. Droga pod Reglami natomiast biegnie dalej skrajem Tatrzańskiego Parku Narodowego aż do Kir. Dojdziemy nią do pozostałych dolinek: ku Dziurze, Strążyskiej, za Bramką, Małej Łąki i Kościeliskiej. Patrzymy na niebo z lekkim strachem ale pracownik TPN-u zachęca nas do spaceru. Żółtym szlakiem ok 30-40 min wędrujemy wzdłuż Białego Potoku.

Dolina Białego

Dochodzimy do niewielkiego wodospadu i miejsca odpoczynku. Stąd szlak dalej dość ostro pnie się w górę w kierunku Ścieżki nad Reglami, do której dochodzi się po ok. 30 minutach. My jednak zawracamy, pogoda jest zbyt niepewna i nie chcemy ryzykować. Wracamy tą samą drogą pod skocznię.

Dolina Białego

Dolina Białego nie przyniosła nam pogodowego szczęścia, my jednak ją bardzo gorąco Wam polecamy. Bo trasa jest fajna i bardzo przyjemna, szczególnie dla tych najmłodszych dzieciaków.

Jeśli chcielibyście kontynuować wędrówkę szlak zaprowadzi Was do Ścieżki nad Reglami, skąd później możecie czarnym szlakiem w lewo dojść na Kalatówki bądź ambitniej w prawo wspiąć się na Sarnią Skałę.

Powiązane wpisy

Jedna odpowiedź do “Dolina Białego – przyjemny tatrzański szlak dla dzieci

Leave a Reply