AKTUALNOŚCI, BESKID WYSPOWY I MAKOWSKI, POLSKA

Wieża widokowa pod górą Jaworz w Beskidzie Wyspowym

Jaworz jest najwyższym szczytem pasma Łososińskiego w Beskidzie Wyspowym. Mierzy sobie 918 m n.p.m i jest dość mocno zalesiony. Można na niego dotrzeć kilkoma sposobami, a te najbardziej popularne szlaki to:

  • z Limanowej – szlakiem niebieskim – czas przejścia 3 h 10 min
  • z Pisarzowej – szlakiem zielonym, a potem niebieskim – czas przejścia 3h 5 min
  • spod jezioro Rożnowskiego – szlakiem niebieskim – czas przejścia 3h 30 min

My nie mieliśmy już czasu, żeby zdobywać Jaworz, naszym głównym celem podczas tego weekendu była Mogielica. Postanowiliśmy jednak wybrać się na wieżę widokową, znajdującą się u jego podnóża. Mieliśmy ją na oku już od dłuższego czasu. Zależało nam bardzo na tych pięknych widokach i fajnie spędzonym czasie. Mieliśmy dużą ochotę zjeść tam śniadanie i napić się herbatki, wyruszyliśmy więc bardzo wcześnie rano. Opłacało się, bo piękne krajobrazy mieliśmy tylko dla siebie.

pod górą Jaworz

Na wieżę widokową pod górą Jaworz, wybraliśmy najkrótszy dostępny szlak.

I tu z tego miejsca chcielibyśmy podziękować rodzince z “My na Szlaku”, bo to właśnie na ich stronie znaleźliśmy miejsce, z którego wystartowaliśmy. Tę informację przekazujemy więc dalej i wrzucamy Wam pinezkę do tej lokalizacji.

 

W miejscu gdzie kończy się asfalt zostawiliśmy auto i w 20 minut, mijając po drodze niewielkie zabudowania i małą kapliczkę dotarliśmy pod wieżę widokową.

Wieża ma konstrukcję drewnianą i znajduje się na wysokości ok 800 m n.p.m. Obok niej umieszczono wiatę z miejscem na ognisko oraz ławeczki.

 

Ja osobiście boję się wchodzić na takie konstrukcje, ale tym razem przezwyciężyłam swój strach i wdrapałam się na samą górę. Naprawdę warto to zrobić, bo widoki z tego miejsca zachwycają. Pod wieżą spędziliśmy około godziny i nikt absolutnie nikt nie zaburzył w tym czasie naszego spokoju. Gdy natomiast wracaliśmy z powrotem, do góry wdrapywali się kolejni chętni, łącznie z terenowym autem co zdecydowanie nie pasowało nam do tego miejsca.

pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz
pod górą Jaworz

Wieża widokowa pod górą Jaworz oferuje jedne z piękniejszych widoków w całym Beskidzie Wyspowym. Jest w sumie dostępna dla każdego, bez większego wysiłku wdrapie się tu mały człowiek, bez problemu podejdziecie na nią również wózkiem dziecięcym. Gdy więc będziecie w tych okolicach zajrzyjcie w to miejsce, bo jest naprawdę przepiękne.

Powiązane wpisy

Leave a Reply