AKTUALNOŚCI, KORONA GÓR POLSKI, POLSKA

Zdobywamy z dziećmi Koronę Gór Polski.

Podjęliśmy wyzwanie, wstąpiliśmy do klubu zdobywców Korony Gór Polski i mamy ambitny plan wyruszyć na szlaki.

Korona Gór Polski to 28 najwyższych szczytów Polski.

Po pierwsze trzeba mieć ukończone 7 lat.

Kacper już osiągnął ten piękny wiek, nasza Oliwka jeszcze nie. Oczywiście zdobywać szczyty będzie razem z nami. Mamy nadzieję, że tak jak Kacper szybko złapie wędrowniczego bakcyla.

Po drugie należy wstąpić do klubu.

Trzeba wejść na stronę http://kgp.info.pl, wydrukować formularze, wypełnić, wysłać, uiścić opłatę i gotowe. Pozostaje czekać na listonosza, który w przeciągu ok 1-2 miesięcy dostarczy Wam Wasze klubowe książeczki.

Nasza niespełna 4-latka swoją książeczkę również posiada. To osobiście wybrany przez nią kolorowy notesik, tam będzie przybijać swoje pieczątki.

Po trzecie  ruszyć w góry i dokumentować zdobyte szczyty.

Proste, prawda?

 

My już  pierwszy szczycik mamy za sobą, najniższy i zarazem najbliższy nam – Łysicę. Poszło gładko :). Oliwka zdobyła go samodzielnie, na własnych nóżkach. Jesteśmy dumni! Dla Kacpra to była pestka.

Po co to robimy?

Żeby wspólnie spędzać czas, żeby dzieciaki pokochały góry i wspólne wędrowanie, żeby miały motywację i czerpały z tego radość. Jak zobaczyłam ich szczęśliwe buźki po zdobyciu pierwszego szczytu pomyślałam… to może się udać. Wierzę w to bardzo mocno.

Wiemy, że te najwyższe cele są dla małej Oliwki narazie nieosiągalne, ale kiedyś, za kilka lub kilkanaście lat będziemy mogli powiedzieć – zdobyliśmy Koronę Gór Polski .

W naszym blogowym menu znajdziecie od dzisiaj zakładkę pt. “Korona Gór Polski”. Właśnie tu będziemy Wam opowiadać o naszych górskich dokonaniach.

Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na szlakach!!!

Powiązane wpisy

Leave a Reply